+86-15949077878

+86-15062867605

Rumah > Berita > Berita Industri > Penjana Perindustrian Dijelaskan: Saiz, Penarafan Tugas dan Pilihan Enjin

Berita & Artikel

Ikuti perkembangan terkini dalam industri penjana dan terima berita terbaharu, pandangan industri dan penyelesaian daripada KC POWER.

Penjana Perindustrian Dijelaskan: Saiz, Penarafan Tugas dan Pilihan Enjin

2026-10-02

Siasatan 400 kW kelihatan mudah sehingga tiga soalan dijawab: apakah motor terbesar di tapak, berapa panas bilik loji pada bulan Julai, dan siapa yang akan menyervis mesin itu 90 km dari bandar terdekat? Jawapan tersebut menggerakkan penarafan yang diperlukan sebanyak 20 hingga 40 peratus ke satu arah atau yang lain, dan mereka menukar enjin mana yang berada dalam bingkai.

Kesimpulannya dahulu: ambil penarafan kW daripada profil beban yang diukur, ambil jenama enjin daripada kitaran tugas, kualiti bahan api dan liputan perkhidmatan tempatan, dan anggap alternator sebagai yang paling tidak berisiko daripada tiga keputusan. Lampiran, panel kawalan, suis pemindahan dan tapak berikat adalah pembungkusan di sekeliling pilihan tersebut.

Nota-nota di bawah datang daripada pengilang yang membina set penjana diesel daripada 7 kW hingga 2,500 kW di sekitar enjin Cummins, Weichai, Yuchai, Diesel Shanghai dan Deutz, jadi contoh-contohnya lebih condong kepada tugas perindustrian dan siap sedia dan bukannya mudah alih pengguna.

Perindustrian, Tunggu Sedia atau Perdana: Label Penarafan Diutamakan

"Penjana industri" menerangkan standard binaan dan tugas, bukan saiz. Tiga fasa, disejukkan cecair, tergelincir atau dipasang kanopi, dibina pada ISO 8528 dengan panel kawalan yang memulakan set pada kegagalan sesalur: unit 24 kW pada tapak keluli memenuhi perihalan itu, dan begitu juga set kontena 1,320 kW.

Label yang menentukan harga, jaminan dan hayat perkhidmatan ialah penarafan tugas. Bingkai alternator yang sama boleh dijual di bawah tiga label berbeza, dan perbezaan di antara mereka diukur dalam jam setahun dan elaun beban lampau.

Penarafan tugas ISO 8528 dan cara ia biasanya digunakan pada projek perindustrian.
Penilaian Larian tahunan biasa Elaun lebihan beban Di mana ia sesuai
ESP (sedia kecemasan) Sehingga kira-kira 200 jam tiada Bilik data, hospital, sandaran di sebalik bekalan utama
LTP (kuasa masa terhad) Sehingga kira-kira 500 jam tiada Pencukuran puncak bermusim, tapak pembinaan
PRP (kuasa utama) Tidak terhad 10% selama 1 jam dalam 12 Loji luar grid, lombong, penyewaan dan acara
COP (kuasa berterusan) Tidak terhad tiada Penjanaan beban asas pada beban tetap

Dua ralat pembelian menyusul. Membeli set berkadar utama untuk menampung dua gangguan setahun membayar untuk keupayaan yang tidak digunakan oleh sesiapa pun. Membeli set berkadar siap sedia untuk syif dua belas jam setiap hari menolak mesin melepasi asas reka bentuknya dan memberi pembekal alasan yang sah untuk menolak tuntutan waranti.

Saiz Beban, Bukan Papan Nama

Bina senarai beban sebelum belanjawan. Catatkan kW berjalan bagi setiap beban, faktor kuasa, dan arus permulaan bagi setiap motor; angka permulaan menentukan bingkai dalam kebanyakan tumbuhan.

  • Motor terus dalam talian menarik kira-kira 6 hingga 8 kali arus beban penuh semasa saat pertama.
  • Bintang-delta permulaan memotongnya kepada kira-kira 2.5 hingga 3 kali.
  • Pemula lembut mendarat hampir 2.5 hingga 3.5 kali, dan pemacu frekuensi berubah-ubah menghampiri 1.1 hingga 1.5 kali penarafan motor.

Kemudian urutan beban. Memulakan motor terbesar dahulu dan menambah beban yang lebih kecil selepas itu mengekalkan penurunan voltan dalam toleransi yang kebanyakan pemacu dan PLC akan terima. Sebagai peraturan, tahan setiap langkah di bawah kira-kira 25 hingga 35 peratus daripada penilaian yang ditetapkan melainkan pengilang mengesahkan tingkah laku sementara yang lebih baik secara bertulis.

Keadaan tapak menjejaskan mesin. Ketinggian melebihi kira-kira 1,000 m dan suhu ambien melebihi 40°C mengurangkan kedua-dua keluaran enjin dan penyejukan alternator, jadi set 400 kW yang ditentukan untuk loji pantai yang sejuk boleh berkelakuan seperti unit 350 kW di dataran tinggi. Minta keluk menurun daripada menggunakan peratusan generik.

Setuju angka prestasi elektrik dalam petikan juga: peraturan voltan keadaan mantap, peraturan frekuensi, sisihan sementara dan masa pemulihan. Penurunan 10 hingga 15 peratus yang pulih dalam masa beberapa saat adalah normal pada set yang padan dengan baik; penurunan 25 peratus yang berlarutan adalah tanda amaran untuk apa-apa elektronik di dalam bas. Jika ini adalah kajian beban pertama anda, panduan berstruktur tentang bagaimana untuk memilih set penjana diesel adalah pemeriksaan yang wajar sebelum pembekal dijemput untuk membuat sebut harga.

Apakah Julat 7 kW hingga 2,500 kW Sebenarnya Meliputi

Jenama enjin adalah pembolehubah tunggal terbesar dalam set diesel. Ia memacu harga pembelian, pembakaran bahan api, selang servis, masa utama alat ganti dan piawaian pelepasan unit boleh didaftarkan di bawah. Output 400 kW boleh dicapai daripada beberapa keluarga enjin yang sangat berbeza, dan memilih antara mereka adalah keputusan komersial sama seperti keputusan teknikal.

Siri set penjana diesel mengikut keluarga enjin, dengan model kini diterbitkan untuk setiap satu.
Siri enjin Model tersenarai (kW) Nota praktikal
Dongfeng Cummins 30, 132, 250, 400 Bingkai padat, biasa dalam bilik siap sedia
Chongqing Cummins 260, 360, 500, 600 Rangka perindustrian yang lebih berat, lebih toleransi untuk jam yang tinggi
Diesel Shanghai 34, 150, 400, 800 Kos pemerolehan rendah, bekalan alat ganti domestik yang luas
Kuasa Weichai 140, 180, 400, 800 Rangkaian perkhidmatan yang padat, angka bahan api yang baik
Guangxi Yuchai 360, 400, 900, 1000 Sesuai untuk tugas kuasa utama yang berjalan lama
Deutz 24, 128, 160, 180 Unit padat untuk bilik tumbuhan yang ketat
Chongqing Pangu 1320 Mesin rangka tunggal yang besar untuk industri berat

Pertindihan dalam jadual itu patut dipelajari. Jalur 400 kW muncul dalam empat daripada tujuh siri, jadi pembeli dengan beban tapak tetap boleh menimbang enam silinder padat berbanding bingkai 13 liter yang lebih berat pada output yang sama. Harga, pembakaran bahan api dan selang baik pulih semuanya bergerak dengan pilihan itu.

Di atas kira-kira 900 kW keutamaan beralih. Mesin ini biasanya berfungsi sebagai kuasa utama untuk lombong, ruang data atau loji proses, jadi hayat galas, kapasiti penyejukan dan akses perkhidmatan penting lebih daripada beberapa peratus pada pesanan pembelian.

1000KW Guangxi yuchai generator sets Set penjana yuchai Guangxi 1000KW Kebolehpercayaan Tinggi Premium aloi blok silinder besi tuang dan kepala silinder. Kebolehpercayaan Tinggi Reka bentuk sistem penyejukan atas-bawah berkesan mengurangkan suhu kepala silinder... Lihat Produk →

Di bahagian paling atas julat, bingkai tunggal 1,320 kW selalunya membawa keseluruhan baris proses. Kesilapan penarafan itu tidak boleh diperbaiki kemudian dengan mengunci mesin kedua tanpa membina semula gear suis dan sistem bahan api.

1320KW Chongqing pangu diesel generator set Set penjana diesel Chongqing pangu 1320KW Enjin siri Googol sangat padat dan ringan. Penapis minyak diesel dan enjin yang digunakan untuk penyelenggaraan rutin diseragamkan merentas siri, dan... Lihat Produk →

Realiti perkhidmatan biasanya menyelesaikan perdebatan jenama. Keluarga domestik seperti Set penjana Kuasa Weichai cenderung untuk menang pada ketersediaan alat ganti dan kepadatan juruteknik, manakala enjin yang diimport mungkin menang pada beberapa jam antara baik pulih. Kedua-dua hujah runtuh jika juruteknik terlatih terdekat berada dalam jarak dua hari memandu.

Dongfeng Cummins 400 Deutz 180 Chongqing Cummins 600 Kuasa Weichai 800 Shanghai Diesel 800 Guangxi Yuchai 1000 Chongqing Pangu 1320

Penarafan tersenarai tertinggi bagi setiap siri enjin, dalam kW. Model yang diterbitkan paling rendah dalam keseluruhan julat ialah 24 kW, dan spread terluas terletak antara 30 kW dan 400 kW.

Nombor untuk Disahkan Sebelum Anda Meluluskan Helaian Data

Sebut harga industri jarang salah dengan sengaja; mereka kabur secara lalai. Jurang yang sama muncul lagi dan lagi, jadi minta setiap satu secara bertulis.

Mata helaian data yang patut disahkan secara bertulis, dengan nilai industri biasa dan risiko yang ditanggung oleh setiap satu.
Parameter Nilai perindustrian biasa Apa yang salah jika ia kekal samar-samar
Penilaian basis ESP, PRP atau COP dinyatakan pada petikan Pertikaian jaminan dan mesin bersaiz kecil
Peraturan voltan dan frekuensi Keadaan mantap hampir ±1%, pemulihan dalam beberapa saat Pemacu tersandung, kerosakan PLC, perbualan penyentuh
Penggunaan bahan api Liter sejam pada beban 50%, 75% dan 100%. Belanjawan operasi dibina berdasarkan satu angka kes terbaik
Tahap bunyi 65 hingga 75 dB(A) pada 7 m untuk set kanopi Penolakan izin dan aduan jiran
Piawaian pelepasan Diisytiharkan sebagai standard untuk negara destinasi Kelulusan tapak atau pendaftaran disekat
Dimensi dan jisim Diperiksa terhadap pintu, kren dan had pengangkutan Perubahan rigging harga selepas penghantaran

Kos Berjalan: Perkara yang Tidak Ditunjukkan oleh Invois

Harga belian adalah bahagian terkecil daripada kos sepuluh tahun pada tapak kuasa utama. Pemisahan indikatif untuk set berjalan beberapa ribu jam setahun meletakkan bahan api pada kira-kira separuh daripada jumlah keseluruhan, kos modal di bawah satu pertiga, penyelenggaraan dan alat ganti sekitar satu perenam, dan selebihnya dalam pemasangan dan gear suis.

10 tahun pembahagian kos
  • Peralatan modal: kira-kira 28%
  • Bahan api: kira-kira 47%
  • Penyelenggaraan dan alat ganti: kira-kira 15%
  • Pemasangan dan suis: kira-kira 10%

Dua akibat praktikal menyusul. Pertama, penggunaan bahan api khusus adalah paling rendah berhampiran 70 hingga 80 peratus beban, jadi set 500 kW yang membawa 150 kW stabil membakar lebih banyak bahan api setiap kWj daripada mesin 200 kW bersaiz betul, dan ia berjalan cukup sejuk untuk membasahi timbunan ekzos. Kedua, set yang kerap berjalan harus dipilih untuk akses perkhidmatan: masa penuras penapis dan penyuntik, dan jarak ke juruteknik terlatih terdekat, kos lebih sepuluh tahun daripada beberapa peratus pada pesanan pembelian.

Tapak siap sedia adalah kes yang bertentangan. Jika mesin beroperasi 60 jam setahun, kos pertama, kebolehpercayaan permulaan dan penyelenggaraan bateri menguasai, dan kualiti bahan api lebih penting daripada perbezaan kecekapan yang kecil.

Risiko Perolehan Berbaloi Ditulis Dalam Kontrak

  1. Takrifan penarafan: minta kedua-dua harga ESP dan PRP di mana dutinya tidak jelas, kerana jurang antara kedua-duanya menunjukkan jumlah ruang kepala yang anda bayar.
  2. Menyaksikan ujian beban pada beban 25, 50, 75 dan 100 peratus, dengan laporan dan keluk penggunaan bahan api dilampirkan.
  3. Senarai alat ganti dengan masa pendahuluan untuk penyuntik, penapis, tali pinggang, penderia dan papan kawalan.
  4. Pentauliahan, latihan pengendali dan lawatan perkhidmatan pertama termasuk dalam harga, tidak disebut sebagai pilihan.
  5. Set dokumentasi: sijil ujian, gambar rajah pendawaian dan paip, manual panel kawalan dan sijil sistem pengurusan.
  6. Waranti dinyatakan dalam kedua-dua bulan dan waktu operasi, kerana kedua-dua had berkelakuan sangat berbeza dalam tugas kuasa utama.
  7. Keadaan tapak yang diisytiharkan: ketinggian, julat suhu ambien dan kandungan sulfur bahan api, direkodkan dalam lampiran teknikal.

Soalan Biasa Daripada Pembeli

Apakah saiz penjana industri yang saya perlukan untuk beban berjalan 300 kW?

Untuk tugas siap sedia dengan beban bercampur dan tiada motor terus dalam talian yang besar, set 350 hingga 400 kW adalah titik permulaan biasa. Tambahkan permintaan permulaan bagi motor terbesar, gunakan penurunan tapak, dan jawapan biasanya mendarat lebih tinggi daripada lebih rendah.

Bolehkah penjana industri berjalan 24 jam sehari?

Hanya jika ia dinilai untuknya. Kuasa utama membolehkan jam tanpa had dengan elaun beban lampau yang singkat; kuasa berterusan membolehkan jam tanpa had pada beban tetap tanpa sebarang. Unit siap sedia kecemasan dibina selama beberapa ratus jam setahun.

Adakah penjana yang lebih besar sentiasa lebih selamat?

Tidak. Berlari di bawah kira-kira 30 peratus beban untuk tempoh yang lama menyebabkan pembakaran tidak lengkap, pengumpulan karbon dan penggunaan bahan api yang lebih tinggi setiap kWj. Saiz besar juga memerlukan lebih banyak modal, ruang lantai dan penyelenggaraan pada mesin yang tidak pernah mencapai suhu operasi.

Jenama enjin mana yang patut saya pilih?

Mulakan dengan rangkaian perkhidmatan dalam jangkauan tapak, kemudian bandingkan pembakaran bahan api pada purata beban anda, kemudian harga. Keluarga enjin dari Set penjana diesel Cummins dan pembina lain yang mantap biasanya menang atas ketersediaan alat ganti, manakala sesetengah enjin import menang dalam beberapa jam antara baik pulih.

Tiga keputusan membawa sebahagian besar risiko pada projek penjana industri: penarafan tugas yang ditulis pada sebut harga, senarai beban di belakang angka kW dan keluarga enjin yang akan diservis untuk dekad akan datang. Betulkan dan penutup, panel kawalan dan tangki bahan api menjadi butiran dan bukannya masalah.

Hantar senarai muatan, ketinggian tapak, suhu ambien dan jangkaan jam berjalan sebelum meminta harga. Sebut harga yang dibina di atas empat input tersebut mengambil masa yang lebih lama untuk disediakan dan jauh lebih sedikit masa untuk mempertahankan selepas penghantaran.

Sokongan Kejuruteraan Melangkaui Penjana